Močiutės BRAŠKIŲ daigai (20 vnt.)

New

By buying this product you can collect up to 1 loyalty point. Your cart will total 1 point that can be converted into a voucher of 0,20€.


11,00€

Add to wishlist

More info

Močiutės braškių daigai - senovinė veislė, pavadinimas nežinomas, man labiausiai pasiteisinusios! Prieš 10 metų auginau daug veislių. Garbaus amžiaus kaimynė sužinojusi, kad auginu braškes, pasiūlė išbandyti pasisodinti ir jos nuo senų laikų auginamas braškes. Pasisodinau lauko kamputyje iš „mandagumo“, vaikiausi tik naujoviškų veislių.
Jau neauginu braškių, bet tik „Močiutės“ braškes išsisaugojau savo reikmėms. Atsisodinu kiekvienais metais, tik tam, kad išsaugoti šią veislę.

Pagal mano stebėjimus "Močiutės" braškės - pačios, pačios geriausios ir pačios produktyviausios. Turi daug privalumų prieš visas įvežtines:

  • nebijo pavasarinių šalnų (žiedynai būna po lapais);
  • krūmas užauga didelis (niekada netręšdavau jokiomis trąšomis);
  • Pradeda derėti su ankstyvomis ir dar galima rasti keletą uogų su vėlyvomis veislėmis;
  • Dera labai gausiai. Rinkdavau daug didesnius derlius negu „Honeyone, Marmolada, Sonata, Darcelect ir daugelį kitų mano augintų veislių.
  • Braškių skonis priklausys nuo vasaros: jeigu vasara drėgna uogos bus su rūgštele, jeigu birželio mėnuo saulėtas ir karštas uogos bus labai saldžios (labai mėgta vaikai);
  • Gali augti vienoje vietoje kur kas ilgiau  (užsienietiškos jau nuo ketvirtų metų smulkėdavo ir tekdavo persodinti).

Pavasariniam sodinimui daigelius galima užsakyti iki Gegužės 15 d. anksčiau užsakyti ir apmokėti užsakymai bus siunčiami vos tik atšilus žemei. Vėlesni užsakymai po Gegužės 15 d. bus nukeliami rudeniui nes sodinukai ruošiasi žydėti ir sodinimui atviromis šaknimis sodinukai - netinkami. 

Rudeniniui sodinimui daigeliai užsakyti ir apmokėti po Gegužės 15 d. bus užrezervuoti ir pradedami siųsti nuo Rugsėjo 25d. 

Pirmoje nuotraukoje sodinti 2019 m. pavasarį.
Antroje nuotraukoje tas pats sodinukas 2020 m. pavasarį.
Trečioje nuotraukoje tas pats krūmas jau su uogomis.
Derlius ištęstas, todėl nereikia sodinti kelių veislių tam, kad mėgautis uogomis.

Reviews

Write a review

Močiutės BRAŠKIŲ daigai (20 vnt.)

Močiutės BRAŠKIŲ daigai (20 vnt.)

Write a review

30 other products in the same category: